Szukaj:
   szukaj
Logowanie:
  loguj
Zamów Newsletter:
  zamów
Katalog produktów i firm
Pokaż produkty firmy
Szukaj   
  szukaj także w opisach
Obsługa przetwórstwa mleka (32)
Bezpieczeństwo i higiena pracy (1)
Budownictwo przemysłowe (3)
Doradztwo (1)
Handel (2)
Laboratoria
Maszyny i urządzenia (16)
Opakowania (9)
Oprogramowanie dla mleczarstwa (6)
Środki produkcji dla mleczarstwa
Transport - Spedycja - Logistyka (2)
Pozostałe (4)
Obsługa produkcji mleka (9)
Budownictwo inwentarskie (1)
Genetyka, inseminacja, rozród
Maszyny do produkcji i do transportu pasz
Mechanizacja udoju (2)
Mlekomaty
Obrót zwierzętami hodowlanymi (1)
Oprogramowanie dla produkcji mleka (1)
Pasze i komponenty paszowe (2)
Środki higieny dla produkcji mleka (1)
Środki do produkcji pasz (nasiona, nawozy, folie) (2)
Weterynaria, środki weterynaryjne i zootechniczne (2)
Wyposażenie obór i pastwisk
Firmy i spółdzielnie mleczarskie (19)
Przetwórstwo mleka i produktów mlecznych (19)

Region
 - dowolny -

 


Oferty
więcej
Obsługa przetwórców
Kompletne linie rozlewnicze Sprzedam
Kompletne linie rozlewnicze
Folie PE - Polietylenowe Sprzedam
Folie PE - Polietylenowe
DRINKPRESS WB Sprzedam
DRINKPRESS WB
Obsługa producentów
IN - COMBILAC Sprzedam
IN - COMBILAC
Belka pojedyncza pełna Sprzedam
Belka pojedyncza pełna
Pozostałe produkty Sprzedam
Pozostałe produkty
Skup i przetwórstwo
Serek topiony średzki z twarogiem wędzonym 125g Sprzedam
Serek topiony średzki z twarogiem wędzonym 125g
Mleko zagęszczone słodzone Sprzedam
Mleko zagęszczone słodzone
Sery dojrzewające Sprzedam
Sery dojrzewające
Produkty mleczne
wszystkie
Mleko płynne (pasteryzowane, UHT, inne) Mleko płynne (pasteryzowane, UHT, inne) (5)
Mleko zagęszczone i skondensowane Mleko zagęszczone i skondensowane (3)
Mleko w proszku Mleko w proszku (4)
Napoje mleczne (jogurty, kefiry, maślanki, mleka smakowe, inne) Napoje mleczne (jogurty, kefiry, maślanki, mleka smakowe, inne) (22)
Desery mleczne Desery mleczne (2)
Śmietany i śmietanki Śmietany i śmietanki (8)
Sery świeże (twarogi, śmietankowe, wiejskie, homogenizowane, inne) Sery świeże (twarogi, śmietankowe, wiejskie, homogenizowane, inne) (25)
Sery miękkie (Roquefort, Camembert, Brie, Mozzarella, inne) Sery miękkie (Roquefort, Camembert, Brie, Mozzarella, inne)
Sery półtwarde dojrzewające (Edamski, Gouda, inne) Sery półtwarde dojrzewające (Edamski, Gouda, inne) (1)
Sery twarde dojrzewające (Cheddar, Ementaler, Parmezan, inne) Sery twarde dojrzewające (Cheddar, Ementaler, Parmezan, inne)
Sery smażone, topione i smarowidła z serów topionych Sery smażone, topione i smarowidła z serów topionych (1)
Wyroby seropodobne Wyroby seropodobne
Masła Masła (6)
Miksy tłuszczowe Miksy tłuszczowe
Kazeina Kazeina (3)
Serwatka, serwatka suszona, sery serwatkowe Serwatka, serwatka suszona, sery serwatkowe (2)
Inne Inne
System rejestratorów danych testo Saveris 2
źródło: Testo / www.testo.com.pl 2015-11-24, 11:34

System rejestratorów danych testo Saveris 2

Monitorowanie temperatury i/lub wilgotności produktów żywnościowych podczas produkcji, magazynowania i transportu.

W celu zagwarantowania jakości i odpowiedniej trwałości produktów  oraz spełnienia norm prawnych HACCP, żywność należy przetwarzać i przechowywać w nieustannie idealnych warunkach klimatycznych.
Wydatki, w kontekście czasu, kosztów i wysiłku związanych z trwałym i pewnym monitorowaniem parametrów, takich jak temperatura i wilgotność, są często nieproporcjonalnie duże w porównaniu z dostarczanymi korzyściami. Dostrzegając ten problem, firma Testo wdrożyła nową koncepcję sposobu monitorowania temperatury i wilgotności, która znacząco upraszcza zautomatyzowany pomiar i rejestrację danych. Dzięki systemowi rejestracji danych testo Saveris 2, można kontrolować wszystkie istotne warunki otoczenia w chłodniach i komorach mrożenia, lodówkach i pojazdach transportujących żywność.

W przypadku produkcji żywności konieczne jest zapewnienie zautomatyzowanego monitorowania temperatury i wilgotności. Również w warunkach magazynowania niezbędne jest zagwarantowanie prawidłowych warunków otoczenia, dzięki czemu zapewniony zostaje termin przydatności produktów do spożycia.
Współcześni konsumenci kładą duży nacisk na jakość żywności. Ich oczekiwania to często możliwość prześledzenia pochodzenia kupowanego przez nich mięsa, regionalne pochodzenie i świeżość warzyw i owoców, czy też tradycyjne metody wypieku ciast i pieczywa. Dla producentów żywności, oczywiste jest, że powinni oni spełniać te oczekiwania, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo swoich produktów. Największe zagrożenie stanowi zanieczyszczenie niebezpiecznymi patogenami. Bakterie rozmnażają się przez podział – w przypadku niedostatecznego chłodzenia, ich liczba podwaja się co dwadzieścia minut szybko osiągając poziom szkodliwy dla zdrowia. Firmy z branży żywnościowej muszą postępować zgodnie z Systemem Zarządzania  Bezpieczeństwem Żywności HACCP, aby wyeliminować czynniki zagrożenia. Przepisy krajowe i międzynarodowe zalecają stosowanie się do wymagań łańcucha chłodniczego. Od momentu produkcji, poprzez transport i dystrybucję do momentu spożycia przez konsumenta, produkt chłodzony lub głęboko mrożony powinien być składowany w odpowiedniej temperaturze. Wilgotność również powinna być utrzymywana w zakresach odpowiednich dla danego asortymentu produktów.

Osoby odpowiedzialne w przedsiębiorstwie za jakość, chcący monitorować temperaturę i wilgotność, na ogół wybierają rejestrator danych lub system monitorowania danych pomiarowych. Konwencjonalne rejestratory muszą być odczytywane pojedynczo. Wymaga to zaangażowania osoby, która jest odpowiedzialna za zbieranie danych i przenoszenie ich drogą kablową do komputera. Systemy monitorowania danych pomiarowych automatyzują proces monitoringu, ale jednocześnie wymagają skomplikowanej instalacji i konieczności zintegrowania ich z istniejącymi strukturami IT. Ponadto, są one niezbyt tanie w kontekście zakupu i konserwacji.

Nowy system rejestracji danych testo Saveris 2 oferuje rozwiązanie wydajne czasowo i cenowo oraz w znaczny sposób upraszcza zautomatyzowany monitoring warunków klimatycznych otoczenia. Testo Saveris 2 obejmuje zestaw rejestratorów z obsługą WiFi i aplikacją na bazie technologii chmury, działającej poprzez internet. Działa ona na następującej, prostej zasadzie: rejestratory mierzą temperaturę i wilgotność przy pomocy zewnętrznych lub wewnętrznych czujników i przesyłają wartości pomiarowe w bezprzewodowej sieci LAN do serwera. Wartości pomiarów są zawsze dostępne  i przechowywane bezpiecznie w środowisku TestoCloud. Mogą być one przywoływane, zarządzane i analizowane z wykorzystaniem komputera, smartfonu lub tabletu. Aktualna przeglądarka internetowa pełni rolę interfejsu systemowego. W przypadku przekroczenia wartości granicznej, system automatycznie wysyła alarm drogą e-mail i SMS (opcjonalnie) do żądanego urządzenia końcowego.

Ogromną zaletą testoSaveris 2 jest jego prostota. Uruchomienie i obsługa systemu jest bardzo prosta. W kilka minut po rozpakowaniu systemu, bezprzewodowe sondy rozpoczynają transmisję pierwszych sygnałów drogą WiFi. Do rejestrowania, analizowania i zapisywania danych pomiarowych nie jest potrzebne jakiekolwiek oprogramowanie. Nie ma już konieczności ręcznego odczytu danych z rejestratorów. Podwójne przechowywanie danych pomiarowych – w rejestratorze oraz w chmurze – zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Dzięki wykorzystaniu systemu testoSaveris 2, monitorowanie warunków klimatycznych otoczenia odbywa się w dynamiczny sposób, bez konieczności instalacji nawet jednego kabla lub skomplikowanej struktury IT z zaporami, bazami danych i archiwizacją.
Po zarejestrowaniu się w usłudze TestoCloud, uzyskujemy natychmiastowy dostęp do podglądu wszystkich wartości pomiarowych. Możliwe jest zarządzanie lokalizacjami, tworzenie profili użytkowników oraz programowanie rejestratorów danych WiFi, np. w celu określenia kroku pomiarowego, wartości granicznych lub komunikatów alarmowych. Wszystkie wartości pomiarowe i raporty mogą być pobierane w dowolnym momencie.

System rejestratorów danych testo Saveris 2 jest dostępny w kilku wariantach, w zależności od wymagań klienta i aplikacji. Oferowane są trzy modele licencyjne wykorzystywania chmury, zróżnicowane w zależności m.in. od możliwości indywidualnych nastaw cyklu pomiarowego, sposobu analizy i raportowania , czy też sposobu alarmowania (email/email i SMS). Najprostsza licencja Basic jest bezpłatna.
System rejestratorów temperatury i wilgotności testo Saveris 2 zapewnia jakość i bezpieczeństwo produktów żywnościowych.
 

QualityGo


Testo Saveris 2 –zalety:

  • Elastyczny dostęp danych z poziomu komputera PC, smartfonu i tabletu.
  • Brak konieczności instalowania oprogramowania: wystarczy dysponować połączeniem internetowym, bezprzewodową siecią LAN i aktualną przeglądarką internetową.
  • Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa: podwójny zapis danych.

Rejestrator danych testoSaveris 2-T1 z uchwytem naściennym, kłódką i kablem USB.
Szczegółowe informacje i odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące systemu monitorowania warunków otoczenia testo Saveris 2 można uzyskać pod adresem www.testo.com.pl lub telefonicznie +48 22 292 76 80 /81/82/83.« poprzedni lista artykułów działu następny »

Polecamy
Oferta PLAST-BOX dla mleczarstwa
Bazę asortymentu stanowią WIADRA: okrągłe, owalne, prostokątne o pojemności od 0,55l do 33,0l, z plombą, rączką. Opakowania wykonywane w dowolnej kolorystyce, według życzenia klienta. Zdobienie opakow...

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla mleczarstwa
Oferujemy kompleksowe rozwiązania informatyczne obejmujące wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie: Skup, Produkcja, Magazyn Techniczny, Magazyn Wyrobów Gotowych, Opakowania, Sprzedaż, Współp...

RAT-GAR Zakład Remontu Kotłów Viessmann Salon Firmowy Grzegorz Ratajczak
W branży ciepłowniczej działamy od 1989 roku. Zakres prac, jakie wykonujemy obejmuje zarówno inwestycje indywidualne – ogrzewanie domów, mieszkań, jak i przemysłowe – kotłownie parowe ,wod...

Producent cystern i aparatury kontrolno-pomiarowej do mleka
Firma ROMEX swoją działalnością obejmuje całokształt zagadnień związanych z odbiorem mleka od dostawców, począwszy od serwisu urządzeń i produkcji gotowych instalacji, sprzedaż podzespołów i materiałó...

Transport Mleka Karol Wasiński
Nasza Firma zajmuje się specjalistycznym transportem mleka od dostawcy (producentów) do mleczarni (podmiotów skupujących). Świadczymy kompleksowe usługi odbioru i przewozu mleka z gospodarstw rolnych ...

Opakowania dla Ciebie
Eurobox Polska Sp. z o.o. jest wiodącym w Polsce producentem wysokiej jakości tektury falistej i opakowań. Firma wchodzi w skład dywizji Dunapack Packaging, największego branżowego producenta papieru,...
Mleczarstwo Foto
Mleczarstwo Foto Mleczarstwo Foto Mleczarstwo Foto
Zebu w Indiach
FAO
Cytaty

Krowa, która nie jada z bykiem jada wcześniej lub później. (Kołysanka galicyjska - Hiszpania)

Czy wiesz, że...
Pierwsza polska spółdzielnia mleczarska została założona w 1882r., w Pawłówku k.Buku
Firmy
więcej
Obsługa przetwórców
Cromo-Stal sp. z o.o.
B.Kołakowski - Firma Handlowa
RAT-GAR Zakład Remontu Kotłów Viessmann Salon Firmowy Grzegorz Ratajczak
Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych PLAST-BOX S.A.
Virgo Sp z o.o.
STM Sp. z o. o.
Romex Aleksander Wasilewski

Obsługa producentów
Packo Inox nv
Anti-Germ Polska sp. z o.o.
Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL – KROSNO SA
C. Olsen Trading Sp. z o.o.
PROLAN sp. z o.o.

Skup i przetwórstwo
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Grodzisku Mazowieckim
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Limanowa
OKręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej

Wydawnictwa branżowe

Polski Sektor Mleczarski
Przegląd mleczarski
AGROBYDŁO

Strona główna   |   Mapa serwisu   |   Regulamin   |   Informacja o cookies   |   Reklama   |   Kontakt   |   Dodaj firmę Dodaj firmę   |   Katalog firm   |   Ceny mleka   |   Aktualności   |   Mięso
Copyright © 2001-2018 Horyzont. All rights reserved created by netMonster.pl