Szukaj:
   szukaj
Logowanie:
  loguj
Zamów Newsletter:
  zamów
Katalog produktów i firm
Pokaż produkty firmy
Szukaj   
  szukaj także w opisach
Obsługa przetwórstwa mleka (17)
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Budownictwo przemysłowe (1)
Doradztwo (1)
Handel (2)
Laboratoria
Maszyny i urządzenia (8)
Opakowania (5)
Oprogramowanie dla mleczarstwa (4)
Środki produkcji dla mleczarstwa
Transport - Spedycja - Logistyka (1)
Pozostałe (3)
Obsługa produkcji mleka (4)
Budownictwo inwentarskie (1)
Genetyka, inseminacja, rozród
Maszyny do produkcji i do transportu pasz
Mechanizacja udoju (1)
Mlekomaty
Obrót zwierzętami hodowlanymi (1)
Oprogramowanie dla produkcji mleka
Pasze i komponenty paszowe (2)
Środki higieny dla produkcji mleka
Środki do produkcji pasz (nasiona, nawozy, folie) (1)
Weterynaria, środki weterynaryjne i zootechniczne (1)
Wyposażenie obór i pastwisk
Firmy i spółdzielnie mleczarskie (15)
Przetwórstwo mleka i produktów mlecznych (15)

Region
 - dowolny -

 


Oferty
więcej
Obsługa przetwórców
Przenośniki ze stali nierdzewnej Sprzedam
Przenośniki ze stali nierdzewnej
Barierowe worki termokurczliwe Sprzedam
Barierowe worki termokurczliwe
Folie miękkie PAPE, PA/PE, PA-PE Sprzedam
Folie miękkie PAPE, PA/PE, PA-PE
Obsługa producentów
IN - R 18 Sprzedam
IN - R 18
Eco Wash Sprzedam
Eco Wash
Podłogi rusztowe do hodowli bydła, czterofragmentowe Sprzedam
Podłogi rusztowe do hodowli bydła, czterofragmentowe
Skup i przetwórstwo
Serki twarogowe - Basta Sprzedam
Serki twarogowe - Basta
Jogurty Sprzedam
Jogurty
Mleko spożywcze Sprzedam
Mleko spożywcze
Produkty mleczne
wszystkie
Mleko płynne (pasteryzowane, UHT, inne) Mleko płynne (pasteryzowane, UHT, inne) (5)
Mleko zagęszczone i skondensowane Mleko zagęszczone i skondensowane (3)
Mleko w proszku Mleko w proszku (4)
Napoje mleczne (jogurty, kefiry, maślanki, mleka smakowe, inne) Napoje mleczne (jogurty, kefiry, maślanki, mleka smakowe, inne) (22)
Desery mleczne Desery mleczne (2)
Śmietany i śmietanki Śmietany i śmietanki (8)
Sery świeże (twarogi, śmietankowe, wiejskie, homogenizowane, inne) Sery świeże (twarogi, śmietankowe, wiejskie, homogenizowane, inne) (25)
Sery miękkie (Roquefort, Camembert, Brie, Mozzarella, inne) Sery miękkie (Roquefort, Camembert, Brie, Mozzarella, inne)
Sery półtwarde dojrzewające (Edamski, Gouda, inne) Sery półtwarde dojrzewające (Edamski, Gouda, inne) (1)
Sery twarde dojrzewające (Cheddar, Ementaler, Parmezan, inne) Sery twarde dojrzewające (Cheddar, Ementaler, Parmezan, inne)
Sery smażone, topione i smarowidła z serów topionych Sery smażone, topione i smarowidła z serów topionych (1)
Wyroby seropodobne Wyroby seropodobne
Masła Masła (6)
Miksy tłuszczowe Miksy tłuszczowe
Kazeina Kazeina (3)
Serwatka, serwatka suszona, sery serwatkowe Serwatka, serwatka suszona, sery serwatkowe (2)
Inne Inne
Fotoreportaż poprzednie /0 następne
Otwarcie Fabryki Systemów Żywieniowych w Dobrym Mieście
Przecięcie wstęgi
Przecięcie wstęgi


W dniu 24 października 2013 odbyło się seminarium pt. „Kierunki rozwoju metod i technologii żywienia bydła mlecznego” z okazji otwarcia Fabryki Systemów Żywieniowych DeLaval w Dobrym Mieście.
W uroczystości i w seminarium brało udział około 150 osób, w tym czołowi hodowcy bydła producenci mleka, przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa, PFHBiPM, administracji terenowej Burmistrz p. Stanisław Trzaskowski, Vice Wojewoda p. Jan Maścianica, przedstawiciele ARiMR, ARR oraz profesorowie z Uniwersytetu Warminsko-Mazurskiego, dealerzy i klienci i pracownicy DeLaval.

Dr Leszek Jarosz, Prezes DeLaval Sp. z o.o. w swoim wystąpieniu powitalnym wskazał na szczególne zainteresowanie DeLaval rozwojem nowoczesnych , automatycznych systemów żywienia krów mlecznych. Dzięki własnej fabryce, DeLaval realizuje produkcję przyjmując za priorytety najwyższą jakość i wydajność oraz bezpieczeństwo i ochronę środowiska”.
„To DeLaval , już w latach 90 – tych , jako pierwsza w Polsce wprowadzała system TMR, w oparciu o wozy paszowe produkowane w pierwszej fabryce w Dobrym Mieście „ – powiedział.
Prof. Maciej Kowalski – jeden z najbardziej uznanych autorytetów w żywieniu bydła w Polsce, omówił najnowsze trendy w żywieniu krów mlecznych. Podkreślił, że nowa inwestycja DeLaval w Dobrym Mieście wpisuje się w kierunek rozwoju metod żywienia, które zakładają wykorzystanie automatycznych technologii.

Firma DeLaval prowadzi działalność na ponad 100 rynkach i pokrywa ponad połowę światowej sprzedaży wyposażenia do udoju krów. DeLaval projektuje, produkuje i sprzedaje urządzenia oraz kompletne systemy do produkcji mleka i hodowli krów mlecznych. Fabryka DeLaval w Dobrym Mieście produkuje wozy paszowe: mobilne i stacjonarne, które znajdują zapotrzebowanie na rynkach w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej oraz Południowej. W ciągu roku linię produkcyjną będzie opuszczać 500 wozów. Powierzchnia fabryki wynosi 3900 m2. Przy produkcji zatrudnionych jest ponad 80 osób.

Produkcja asortymentu żywieniowego DeLaval odbywa się w Polsce od 1994 roku. W tym właśnie roku rozpoczęła się produkcja wozów paszowych poziomych DeLaval na licencji firmy Storti. Od początku fabryka zlokalizowana była w Dobrym Mieści k. Olsztyna a produkcja odbywała się we współpracy z firmą POL-MOT Warfama. W 2000 roku od kooperanta zostały wydzierżawione obiekty produkcyjne i DeLaval w całości przejęła produkcję asortymentu żywieniowego w Dobrym Mieście. Produkcja została mocno zmodernizowana i wkrótce DeLaval uzyskał certyfikaty jakości ISO 9001:2000 oraz ISO 14001:2004. Początkowo w Dobrym Mieście produkowane były poziome wozy paszowe DeLaval. W roku 2007 otwarta została nowa linia produkcyjna do kompletowania pionowych wozów paszowych. W okresie 6 lat produkcja asortymentu żywieniowego DeLaval rozwinęła się w takim stopniu, że zapadła decyzja o budowie własnej fabryki i poszerzeniu produkowanego asortymentu. Ważnym argumentem na rzecz tej inwestycji w Polsce była korzystna lokalizacja na ważnym dla DeLaval rynku, a także wysokie kwalifikacje polskich pracowników. Zapoczątkowanie inwestycji budowlanej miało miejsce w zimie, na przełomie 2012 i 2013 roku. Postępy prac były imponujące, w lipcu 2013 roku rozpoczęto produkcję w nowym obiekcie a z nowej linii produkcyjnej zeszły pierwsze wozy paszowe. Dzięki wybudowaniu własnej fabryki DeLaval mogła poszerzyć asortyment produkowanych w Polsce systemów żywieniowych. Oprócz poziomych i pionowych mobilnych wozów paszowych (o pojemnościach odpowiednio 8 i 12 m3 oraz 5, 8, 10, 12, 16 m3) w Dobrym Mieście produkowane są także stacje żywienia krów oraz części składowe w pełni zautomatyzowanego systemu żywienia Delaval Optimat: stacjonarne mieszalniki TMR poziome i pionowe (o pojemnościach odpowiednio 12 i 17 m3 oraz 8, 10, 12, 16 19 i 22 m3), oraz wózki paszowe.

Fabryka w Dobrym Mieście produkuje asortyment żywieniowy na wszystkie rynki, gdzie DeLaval prowadzi sprzedaż swoich produktów. Obecnie wozy paszowe DeLaval produkowane w Polsce trafiają do gospodarstw rolnych w Europie, Azji, Afryce oraz w obu Amerykach. Dzięki wybudowaniu własnej fabryki systemów żywieniowych firma DeLaval realizuje produkcję przy najwyższych standardach, przyjmując za priorytety najwyższą jakość i wydajność produkcji oraz bezpieczeństwo i ochronę środowiska.

Również historia wprowadzenia w Polsce systemu żywienia pełnoporcjowego krów jest związana z DeLaval i łączyła się z uruchamianiem produkcji wozu paszowego w Dobrym Mieście. W latach 1994-1996 ówczesny Dyrektor Marketingu dr Leszek Jarosz zainteresował propagowaniem żywienia TMR grupę wybitnych naukowców z kilku wiodących placówek w Polsce. Odbyło się wiele seminariów w różnych częściach Polski z udziałem Profesorów Presia, Potkańskiego, Szulca, Podkówki i Kowalskiego. Pierwszy wóz paszowy Optimix 12 m3 trafił do OHZ Osięciny a doskonałe wyniki produkcyjne, w tym wzrost wydajności o 2-3 kg mleka dziennie od krowy przy tych samych paszach, szybko zachęciły kolejnych hodowców do zastosowania technologii TMR w swoich oborach.

Polecamy
Producent cystern i aparatury kontrolno-pomiarowej do mleka
Firma ROMEX swoją działalnością obejmuje całokształt zagadnień związanych z odbiorem mleka od dostawców, począwszy od serwisu urządzeń i produkcji gotowych instalacji, sprzedaż podzespołów i materiałó...

Oferta PLAST-BOX dla mleczarstwa
Bazę asortymentu stanowią WIADRA: okrągłe, owalne, prostokątne o pojemności od 0,55l do 33,0l, z plombą, rączką. Opakowania wykonywane w dowolnej kolorystyce, według życzenia klienta. Zdobienie opakow...

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla mleczarstwa
Oferujemy kompleksowe rozwiązania informatyczne obejmujące wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie: Skup, Produkcja, Magazyn Techniczny, Magazyn Wyrobów Gotowych, Opakowania, Sprzedaż, Współp...

RAT-GAR Zakład Remontu Kotłów Viessmann Salon Firmowy Grzegorz Ratajczak
W branży ciepłowniczej działamy od 1989 roku. Zakres prac, jakie wykonujemy obejmuje zarówno inwestycje indywidualne – ogrzewanie domów, mieszkań, jak i przemysłowe – kotłownie parowe ,wod...

Opakowania dla Ciebie
Eurobox Polska Sp. z o.o. jest wiodącym w Polsce producentem wysokiej jakości tektury falistej i opakowań. Firma wchodzi w skład dywizji Dunapack Packaging, największego branżowego producenta papieru,...
Mleczarstwo Foto
Mleczarstwo Foto Mleczarstwo Foto Mleczarstwo Foto
Zanikające skanseny w produkcji mleka
FAO
Cytaty
Krowa krowie mleka nie wypije (powiedzenie)
Czy wiesz, że...
Pierwszą „dojarkę” wymyślono w Egipcie w 380 r. p.n.e. – kawałki łodyg pszenicy umieszczano w krowich strykach
Firmy
więcej
Obsługa przetwórców
ASP Kancelaria Patentowa
Foodcom SA
Eurobox Polska Sp. z o.o.
TREPKO S.A.
Virgo Sp z o.o.
STM Sp. z o. o.
ECOR PRODUCT Sp. z o.o.

Obsługa producentów
C. Olsen Trading Sp. z o.o.
Emiwo-Żywienie Zwierząt
Packo Inox nv
Thye-Lokenberg Polska Sp. z o.o.

Skup i przetwórstwo
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Limanowa
Zorina Sp. z o.o.
Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu

Wydawnictwa branżowe

Polski Sektor Mleczarski
Przegląd mleczarski
AGROBYDŁO

Strona główna   |   Mapa serwisu   |   Regulamin   |   Informacja o cookies   |   Reklama   |   Kontakt   |   Dodaj firmę Dodaj firmę   |   Katalog firm   |   Aktualności   |   Mięso
Copyright © 2001-2018 Horyzont. All rights reserved created by netMonster.pl